Program

26. 5. 2016

07.30-08.00

Registrace

08.00-08.05

Úvodní slovo moderátora

 • Karel Havlíček, předseda, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
08.05-09.00

TALKSHOW: Otázky a odpovědi na téma "Revoluční změny v daních"

 • Jak se daří naplňovat revoluční změny ve výběru daní?
 • Co ještě firmy čeká?

Podnikatelé, malé a střední firmy nevyjímaje, jsou pod větším drobnohledem. Během posledních několika měsíců se musely vyrovnat s režimem tzv. nespolehlivého plátce, kontrolním hlášením a čeká nás elektronická evidence tržeb. V hledáčku ministra financí je i reverse charge. Revoluční změny nekončí, slušné firmy se ale současně stávají naháněčem nekorektních podnikatelů. S ministrem financí budeme diskutovat o tom, jaký vliv mají opatření na výběr daní a státní rozpočet a jakou odpovědnost vláda přijme za naplnění cílů, se kterými jim seriózní firmy pomáhají. Jak hodlá ministerstvo kompenzovat firmám větší administrativní zatížení a jaké rozhodující změny v daňových zákonech ještě plánuje?

09.00-10.30

PANELOVÁ DISKUZE: Jednodušší daňový systém?

 • Jak se zjednoduší daňový systém?
 • Jaké budou změny v kontrolách a sankcích?
 • Jaký je další plán elektronizace?
 • Budeme si vyměřovat daně sami?

Máme jeden z nejkomplikovanějších daňových systémů v Evropě. Vláda současně utahuje šrouby a zvyšuje tlak na neplatiče. Prostředníka ale často dělají seriózní firmy. Ty za to očekávají kompenzace, alespoň ve snížení administrativy. S těmi nejkompetentnějšími budeme diskutovat o tom, jak konkrétně se bude zjednodušovat komunikace podnikatelů s finanční správou, jaký režim kontrol mohou firmy očekávat nebo jak se elektronizace promítne do snížení návštěv daňových úředníků v podnicích. Otevřeme ale i témata sankcí, samovýměr daní a to jak plánuje ministerstvo motivovat poctivé podnikatele.

10.30-11.00

Přestávka na kávu

11.00-11.05

Úvodní slovo moderátorky praktické části programu

11.05-11.30

eCommerce 2020 aneb budoucnost online nakupování

 • Jak bude vypadat online nakupování v roce 2020?
 • Kdy a kde budeme nakupovat?
 • Jak budeme platit a jakými způsoby si budeme zboží nechávat doručit?
 • A co data - budou jim všichni rozumět, nebo budou jen pro pár vyvolených?

Online nakupování roste o 30% meziročně a stále více a více lidí volí pro nákup zboží a služeb internet. V přednášce eCommerce 2020 se dozvíte, jak bude vypadat online nakupování v roce 2020. jakým způsobem a kde budeme nakupovat. Jak budeme platit a jakými způsoby si budeme zboží nechávat doručovat. Zároveň si ukážeme, jak důležitá budou data a co dělat pro to, abyste byli v online businessu úspěšní

11.30-12.10

Dotační příležitosti pro malé a střední podniky v roce 2016

V tomto bloku se dozvíte,  jaké možnosti a příležitosti se pro váš podnik ukrývají v dotačních programech v období 2014-2020, jaké  jsou hlavní změny proti předchozím rokům či jak čerpat dotace efektivně a využít maximum možností.

12.10-12.40

Účinný pricing a efektivní práce se slevami

Jak efektivně pracovat se slevami? Naučte sebe a své obchodníky účinnému pricingu
Většina firem neumí stanovovat ceny, natož si hrát se slevami. Poskytujete-li nepromyšlené slevy, jenom se připravujete o zisk. Ukážeme Vám, jak poskytovat slevy právě proto, abyste vydělali. Podíváme se na různé cenové strategie, na to, jak opticky snižovat/zvyšovat cenu, na jaké číslovky spotřebitelé reagují nejlépe, jak si hrát se slevami, jak mít slevy nižší než vypadají, jak nechat zákazníka zaplatit více, než kolik si myslí. Jak udělat to, aby lidé ve skutečnosti u Vás nechali více peněz, než kolik zamýšleli a ještě odcházeli s dobrým pocitem.

12.40-13.10

Reinženýring jako generátor profitu SME

V tomto bloku vám představíme jaké hrozby a příležitosti skrývá pro SME turbulentně se měnící vnější podnikatelské prostředí. Jako nástroj pro udržení a růst profitu společnosti využívají Reinženýring procesů BPR (Business Process Reengineering) Společnosti mají tendenci být co nejlepší ve většině elementů svého podnikání. Limitované zdroje jim však neumožňují masivně investovat do všech elementů podnikání. Jak si za těchto podmínek vybudovat dlouhodobě udržitelnou konkurenční výhodu? Jak získat a udržet zákazníky? Jak zvyšovat obrat a marži?

13.10-14.00

Společný oběd

Registrovat Stáhnout program v PDF