Přednášející

Andrej Babiš

Andrej Babiš

Revoluční změny v daních

LinkedIn ministr
Ministerstvo financí ČR

Ministr financí a první místopředseda vlády. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě, obor zahraniční obchod, kterému se posléze věnoval. Je majitelem a do ledna 2014 byl i ředitelem zemědělského, potravinářského a chemického holdingu Agrofert. V roce 2011 založil hnutí ANO, od srpna 2012 je Andrej Babiš jeho předsedou. V lednu roku 2014 byl jmenován ministrem financí a prvním místopředsedou vlády. Má čtyři děti.

 

Alena Schillerová

Alena Schillerová

Jednodušší daňový systém?

náměstkyně pro oblast daní a cel
Ministerstvo financí ČR

Vystudovala Právnickou fakultu na Masarykově Univerzitě v Brně. Již před 16 let se pohybuje ve finanční správě. Začínala jako právnička Fiančního úřadu v Brně, později se  v té samé institutci stala vedoucí právního a exekučního oddělení, následně zástupkní ředitele a v září 2006 zasedla na post ředitelky. Po sedmileté práci se pak přesunula na Finanční úřad pro Jihomoravský kraj jako zástupkyně ředitelky a vedoucí Odboru metodiky a výkonu daní. Působila taky jako ředitelka Odboru právního a daňového procesu na Generálním finančním ředitelství. Dne byla 1.1.2016 jmenována náměstkyní ministra financí pro Daně a cla.

Martin Janeček

Martin Janeček

Jednodušší daňový systém?

generální ředitel
Generální finanční ředitelství

Martin Janeček vystudoval ekonomiku a management na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Ve Finanční správě pracuje od roku 2003, do loňského roku působil na Finančním úřadu pro Jihočeský kraj, kde se zabýval vytvářením systému pro boj proti karuselových podvodům prostřednictvím zajišťování majetku. Od října 2014 řídí Generální finanční ředitelství.

Petra Pospíšilová

Petra Pospíšilová

Jednodušší daňový systém?

LinkedIn Prezidentka Komory daňových poradců ČR/ Ředitelka útvaru daní
ČSOB a.s.

Pracovala nejprve 10 let jako daňová poradkyně pro advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík pro široký okruh klientů zejména v oblasti daně z příjmů právnických osob a daně z přidané hodnoty. Později se specializovala zejména na oblast nepřímých daní. V období let 2005–2007 vykonávala funkci ředitele odboru Legislativy nepřímých daní na Ministerstvu financí ČR, kde kromě daně z přidané hodnoty měla na starosti rovněž agendu spotřebních daní a zavedení legislativní úpravy energetických daní.
Od roku 2007 pracuje v ČSOB na pozici ředitele útvaru Daní a má na starosti daňovou agendu celé skupiny ČSOB v České republice.
Od roku 2015 je prezidentkou Komory daňových poradců ČR. Je rovněž členem IFA, pracuje jako předseda Daňové komise České bankovní asociace, předsedá Fiskálnímu výboru při Evropské bankovní federaci. V Confédération Fiscale Européenne předsedá Výboru pro nepřímé daně a za CFE pracuje ve VAT Expert Group, pracovní skupině pro DPH při Evropské komisi.

Karel Havlíček

Karel Havlíček

Moderátor

předseda
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Absolvent ČVUT, VŠE a Manchester Metropolitan University. Celý profesní život se věnuje malým a středním firmám, je zakladatelem a předsedou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Je rovněž většinovým vlastníkem skupiny středně velkých firem SINDAT, podnikajících v oblastech textilií, nanotechnologií a biomedicíny. Dlouhodobě spolupracuje s  akademickou sférou, vede fakultu ekonomických studií VŠFS,  na téma MSP napsal pět knih a více jak stovku článků do tuzemských a zahraničních odborných časopisů.

Denisa Kubová

Denisa Kubová

Moderace praktické části programu

LinkedIn Sales Director
top vision s.r.o.

Během své více než desetileté obchodní a konzultantské praxe jsem se věnovala klíčovým zákazníkům a implementaci nových produktů na tuzemský bankovní trh, jako interní trenér obchodní sítě pak předávání produktových znalostí, komunikačních a prodejních dovedností. 

Od roku 2008 jsem se ve společnosti top vision zabývala vzděláváním a rozvojem nejdříve jako Senior Key Account Manager. Věnovala jsem se dlouhodobým rozvojovým programům a nejdůležitějším klientům, či projektům, které přinášely inovativní řešení a měřitelné výsledky. 

V současnosti působím jako Sales Director, kdy se kromě řízení obchodních aktivit věnuji budování dlouhodobých vztahů s našimi klienty.

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka

eCommerce 2020 aneb budoucnost online nakupování

LinkedIn CEO & Co-Founder
MonkeyData

CEO & Co-founder MonkeyData, globálního startupu, který mění svět eCommerce analytiky. Jako CEO řídí strategii firmy a její mezinárodní expanzi. Před vznikem MonkeyData založil a vedl internetovou agenturu a mezinárodní e-shopy. Absolvent Technické Univerzity v Ostravě se zkušenostmi z amerického Stanfordu.

Jan Pšenička

Jan Pšenička

Reinženýring jako generátor profitu

General Manager
Procedent s.r.o.

Studoval na Georgetown University a Sheffield Hallam University.  Má dlouholetou zkušenost ve společnostech AUCHAN France, Pražské pivovary ČR, Bass Breweries UK, Interbrew Belgie a SPAR ČOS ČR. V Pražských pivovarech zastával pozici ředitele nákupu, poté zodpovídal za výběr a koordinaci strategických dodavatelů společnosti. V Interbrew působil ve funkci E-Commerce Director CEE se zodpovědností za obchodní záležitosti v regionu. Ve společnosti SPAR ČOS se stal jednatelem, řídil nákup a marketing.  Prakticky vedl restrukturalizaci různých typů společností od SME, FMCG a Retailu.  Jako konzultant má řadu zkušeností s implementací, vedením a dlouhodobým monitoringem projektů jak v České republice, tak v zahraničí.

Robert Němec

Robert Němec

Jak efektivně pracovat se slevami?

LinkedIn CEO
RobertNemec.com

Digitální agenturu RobertNemec.com vede 15 let. Jeho silnou stránkou jsou vize, inovace a kreativní přístupy. Inspiraci pro byznys čerpal i v prostředí Silicon Valley. Studoval na Yale a Stanfordu. Na Masarykové univerzitě v Brně vyučoval Webovou analytiku. Často přednáší na konferencích a komentuje oblast marketingu a byznysu v českých a slovenských médiích.

Michal Bartal

Michal Bartal

Dotační příležitosti pro malé a střední podniky v roce 2016

LinkedIn Senior Consultant
PNO CZ, s.r.o.

Michal Bartal je absolventem Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. V oblasti dotací a veřejného financování působí již více než 8 let z toho 6 let v mezinárodní poradenské společnosti PNO. Pracuje pro největší světové korporace, ale i malé a střední podniky a neziskové organizace. Svými zkušenostmi pokrývá celou šíři programů podpory – od českých národních, přes strukturální fondy až po komunitární programy administrované přímo v Bruselu, programy Evropského investičního fondu, i národní programy investičních pobídek v regionu CEE. Malým a středním podnikům dokáže pomoct při získávání financování na investice i rozvoj společnosti z veřejných zdrojů, ale i soukromých investorů a bankovních institucí.

Registrovat